Domain

Domain süresi uzatılmaz ise ne olur?

Domain uzantılarına göre süre uzatma ve geri alma prosedürleri değişmektedir. Domain süre uzatma işleminizi kesinlikle son güne bırakmadan en az 15 gün kala gerçekleştirmenizi öneririz.

.COM , .NET, .İNFO, .ORG, .BİZ , .TV domainler için domainlerinizin süresi dolduktan sonraki ilk 2 günden sonra bu tutar ilk 20 gün boyunca 30$, toplam 25 günden sonrada domain redemption periyota geçtiğinden dolayı geri alım ücreti 150$ olmaktadır.

Bu geri alım ücretlerinde kesinlikle indirim yapılması yada tutarın birim fiyatına çekilmesi söz konusu değildir.

.COM , .NET, .İNFO, .ORG, .BİZ , .TV domain uzantıları dışında diğer ülke uzantılarında ise (.TC, .RU, .ES, vb.) domainler süresi dolduğu an itibari ile redemption periyota geçmekte ve bu nedenle domainlerin geri alım ücretleri kayıt firmalarının belirlediği tutarlara göre yüksek olmaktadır.

.TC domainlerde süresi dolduktan sonra 40 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 200 $ dir,

.RU domainlerde süresi dolduktan sonra 30 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 150 $ dir,

.ES domainlerde süresi dolduktan sonra 5 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 750 $ dir,

.DE domainlerde süresi dolduktan sonra 30 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 165 $ dir,

Uyarı ve Hatırlatmalar

Woosoft.net, domain sürenizin dolması ve uzatma siparişinizi geçmeniz hususunda sistemde yer alan mail adresinize ve cep telefonunuza uyarı mesajları gönderilir.

Her ne koşulda olursa olsun süresi geçirilen domainler ile ilgili firmamız gerekli alt yapıyı oluşturduğundan, domain süresi uzatmama ya da kaçırma gibi hususlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir